Lihavõttepühad Kanelas!

Ka Kanela on pühade meeleolus!

Sellel toredal varakevadisel pühal on väga mitu nimetust - lihavõttepühad, ülestõusmispühad, kevadpühad, paasapühad, kiigepühad, munadepühad. Lihavõtted on kristluses liikuvad pühad ja mälestavad Jeesus Kristuse surnust ülestõusmist pärast ristilöömist. 

Tänapäeval on lihavõttepühadel kombeks munade keetmine ja nende värvimine, samuti värvitud munade edasi kinkimine ja traditsioon on ka nende üksteise vastu koksimine - võidab see, kelle muna jääb terveks! Lastele räägitakse pühade ajal lihavõttejänesest, kellel on tavaks öösel peita majja või aeda mune ja maiustusi. Tänapäeval on populaarsed šokolaadimunad. 
Kuna ülestõusmispühadel lõppes paast, siis seostuvad nendega mitmesugused muna- ja piimatooted. Traditsiooniliseks on osutunud pasha - see on kohupiimast, hapukoorest, vahukoorest, võist ja munadest valmistatud rammus pühaderoog, millele võib veel sisse lisada näiteks pähkleid, rosinaid, šokolaaditükikesi, marmelaadi. 

Kauplus Kanela on samuti pühade meeleolus! Kutsume kõiki pühadel Kanela poodi - siin on palju ilusaid ehteid ja aksessuaare. Nende hulgas ka kauneid, kevadisi siidirätikuid ja -salle, päikeseprille, erinevates toonides nahkkotte ning palju muud põnevat! Leidub kindlasti midagi igale maitsele!

Kuidas Teie lihavõttepühi veedate? Millised on Teie pere traditsioonid?

Kanela nii Kristiine kui ka Arsenali keskuses ootab kõiki külla! 

lihavõtted

Comments

    There are no comments under this post.

Leave A reply