You have no items in your shopping cart.

Kasulikku ehetest

Kuidas oma ehteid kaua ilusana hoida?

  • Hoia iga ehet eraldi karbis

  • Puhastamiseks kasuta väikest pehmet harjakest, sooja vett ja seepi. Korraliku puhastamise jaoks soovitame pöörduda spetsialisti poole

  • Ära puhasta ehteid abrasiivsete puhastusvahenditega (nt Cif). Abrasiivseid puhastusvahendeid ei tohi kasutada, kuna need võivad rikkuda ehte siledat viimistlust

  • Kontrolli regulaarselt ehte seisukorda – kas lukud on töökorras, kas kõik lülid ja ühendusrõngad on terved ning kivid korralikult kinni

  • Hoia kette rippuvas asendis

  • Väldi ehete kokkupuutumist kemikaalidega, nende kukkumist ja lööke vastu ehtekive

  • Ära kanna pärleid koos metallkettidega

  • Ära paranda ehteid koduste vahendite, näiteks tinajoodise või liimiga, see on ehte hävingu algus


Kuidas hooldada hõbedat ja vääriskive?

 Paljud hõbeehted on kaetud roodiumiga, mis kaitseb neid tuhmumise eest. Hõbe tõmbub tihti ajapikku tuhmiks ja kollakaks, niklit sisaldavad hõbeehted aga hoopis punakaks. Üldiselt pole nikkel ehete koostises väga hea ning kui võimalik, eelista niklivabu ehteid.

 Kindlasti ei tohi hõbedat nühkida pesupulbri või hambapastaga. Esialgu võib sellest isegi abi olla – määrdunud osa eemaldub abrassiivselt – kuid edaspidi soodustab see roheka kihi teket ja rikub pinda.

 Pärlid

 Pärlid on tõsist hoolt nõudvad ehted. Parim hoiukoht neile on pehme puuvillavoodriga kotike, kus peale pärlite midagi muud ei hoita. Pärleid peab väga õrnalt kohtlema, sest kord rikutud pärli pinda ei paranda enam miski. Pärlid on väga pehme pinnaga, seetõttu ei sobi pärlikee kokku näiteks kuld- või hõbeketiga, mis kriimustab pärli pinda. Pärlid ei kannata kodukeemiat, happeid, kosmeetikat ja parfüüme. Pärlite hoidmiseks ei sobi soe paik, kuumaga aurustub pärli seest niiskus ja pind muutub praguliseks. Kui oled pärlid kaelast ära võtnud, puhasta neid õrnalt niiske lapiga, aga ära hõõru, sest see kahjustab pinda. Pärlite puhul kehtib järgmine reegel – viimasena kaela, esimesena ära.

 

Ahhaat

 Ahhaadi puhastamine on võrdlemisi lihtne ja ei tohiks probleeme tekitada. Neid võib pesta pehme harja, seebi või teiste lahjemate pesuvahenditega soojas vees ning loputada destilleeritud või puhta veega. Juveliirid saavad neid puhastada kas ultraheli või aurutamisega.

 Türkiis

 Türkiisi kandes tuleb arvestada sellega, et see kivi on tundlik nii seebi, lõhnaõli ja isegi higi suhtes. Nendega pidevalt kokku puutudes võib türkiis muuta oma värvi ja lõpuks isegi puruneda. Türkiis on niiskust sissetõmbav kivi, mistõttu tuleb vältida nende kokkupuudet vedelikega.

 

Lapis

 Kasutage sooja seebivett, ärge hõõruge ega leotage. Pühkige pehme riidega puhtaks. Vältige mehaanilisi puhastusvahendeid ja kemikaale.

Kvarts

 Soe seebivesi on suurepärane. Vältige happeid, suurt kuumust ja liiga eredat valgust.

 Korall

 Hõõruge õrnalt puhtaks pehme, jaheda ja niiske riidega. Ärge kasutage harja ega mehaanilisi puhastusvahendeid ning vältige abrasiivaineid, kemikaale ja kuumust.